ההגדרות השתנו ונשמרו בהצלחה
צור קשר

WAF – אבטחת נכסים

אוקטובר 18, 2023

אבטחת נכסים דיגיטליים היא אחד הנושאים החשובים שכל עסק וחברה חייבים לגעת בהם. פריצות, האקרים ודרישות כופר מגיעות לעסקים קטנים ולצערנו גם לחברות גדולות וארגונים ממשלתיים. בכל עסק וחברה ישנו מידע רגיש הדורש התייחסות מתאימה כאשר WAF – חומת אש אפליקטיבית נותנת פתרון לבעיות רבות שעלולות לעלות במהלך הפעילות.

היום ברור כי אין חברה, עסק וארגון שמוגנים לחלוטין בפני סיכונים. כולם מחזיקים במידע רגיש בין אם הם מודעים לכך ובין אם לא. מספיק שהעסק מחזיק במס״ד נתונים הכולל את שמות הלקוחות ופרטי גישה כאלו או אחרים אליהם (כמו כתובות, פרטי אשראי ונוספים), הוא מהווה מטרה לגורמים עוינים. בהתאם העסק חייב להיות חכם ומראש לוודא כי הוא מוגן באמצעים המתקדמים ביותר.

מה זה WAF חומת אש אפליקטיבית

ככל שהעולם הדיגיטלי מתקדם כך אפשר לראות יותר פתרונות הגנה ועם פתרונות אלו עולה השאלה מהי הפתרון הטוב ביותר. WAF היא חומת אש אפליקטיבית אשר יכולה לנצל היטב את התקציב והמשאבים כשהיא מביאה איתה תכונות ויכולות הגנה ברמה גבוהה לאתרים ויישומים מבוססי web. החומה מצליחה לאבטח אתרים ותוכנות באופן מקצועי ומתמודדת היטב מול האקרים וגורמים זדוניים שבאים לפגוע בעסק.

חומת האש העוצמתית זהה לשומר ראש וזאת בתנאי שהיא מוגדרת בצורה הנכונה ומעודכנת בגרסה המתקדמת ביותר. החומר יכולה לבצע ניטור ורישום בזמן אמת, מה שאומר שהיא ״פוקחת עיניים״ על הנכסים הדיגיטליים, בכל יום ובכל שעה. העסק חייב לוודא שיש לו את היכולות לזהות איומים וזאת בדיוק מה שהחומה עושה כשהיא יכולה גם להגיב אליהם בצורה הנדרשת.

עדכון חומת האש

ישנם שני דברים שצריכים להתקיים כדי לאבטח את העסק. הראשון הוא לבחור בפתרון מתאים כמו WAF והשני הוא להקפיד על עדכונים על פי הצורך. חשוב מאד להתייחס לכל תוכנה, אתר ונכס בעסק בצורה מקצועית ולהבטיח להם את ההגנה המתאימה ולעדכן אותה על פי הצורך. כמו כן חשוב מאד להבין מהם הצרכים של העסק, להבין כיצד הוא פועל ביום יום וכל הזמן לעדכן את התוכנות השונות ואת חומת האש.

חשוב מאד להבין כי כל עסק הוא דינמי ולכן הוא זקוק לאמצעי אבטחה שיוכלו לעמוד באותה דינמיות. כאן בדיוק נכנסת חומת האש שיכולה להגן על אתרים ועל יישומים מבוססי web שהעסק משתמש בהם כל הזמן ושיכולים להכיל מידע רב ולעתים אף את כל הפעילות העסקית.

WAF בהתאם לצרכי העסק

מעבר לכך שחשוב לעדכן את העסק באמצעי ההגנה המתקדמים ביותר ובתוך כך את האתרים וכלל הנכסים שבו, יש צורך גם לוודא כי אותה אבטחה יכולה להתאים לצרכים. כלומר, לא מספיק להחליט כי WAF נותן פתרון אלא לוודא כי אבטחת המידע מתאימה לפעילות העסקית.

אבטחת מידע היא עולם ומלואו ולכן יש צורך לפנות לחברה מקצועית כמו https://www.ccc.co.il שיודעת לא רק להציע פתרונות אלא לייעץ ולהטמיע אותם בהצלחה בעסק.

דילוג לתוכן